Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

myself01

Taky jsem se nedočkal...

Celou dobu čekám, kdy pan premiér jako férový chlap vystoupí v hlavním vysílacím čase v tiskové konferenci, na níž oznámí kolik stát přispívá ročně duchovním na platy (neplatí je zdaleka celé!) a kolik naopak "těží" ze zabaveného majetku. Náš zbabělý premiér tohle nedokázal přiznat. Nedokázal říct lidem do očí, že ne stát doplácí na církve - ale že naopak církve dotují zabaveným majetkem stát. Ten stát, v němž jsme si všichni zvykli lhát do kapsy, v němž jsme si zvykli že se všechno rozkrade a potrestán je okradený.

Payne je pros svou nenávist k církvím velice tendenční ve svých argumentech. A to prosím slovo "tendenční" v tomto případě považuji za veliký eufemismus.

Tedy - onoho hrdinství vyslovit konečně pravdu jak to s tím financováním církví je - jsme se nedočkali od žádné z polistopadových vlád. Proto jsou dnes církve v pozici, že by se snad ještě měly stydět, že byly okradeny. Výborná myšlenková piruetka, pane Payne. Pozdravujte na hradě!

0/0
11.7.2012 12:07

Tomáš Plechatý

Názor Křesťana, člena církve

Jako věřící, který řídí své hodnoty učením a výkladem bible dávám za pravdu autorovi, že opravdu následovník Ježíše má vyšší morální zásady. (Matouš 5 kap. verše 38-48 nebo Lukáš 6,27-38)

Také si myslím, že se církve touhou po restituci sami diskreditují. (1 Korintským 6,6-7)

texty bible dostupné např. z : http://www.biblenet.cz/

Jako příznivec SSO také dávám za pravdu autorovi v tom, že není spravedlivé, aby církvi se majetek vracel a některým jiným poškozeným ne. Jako příznivec SSO, která se prezentuje jako strana sekulární, jsem však proti tomu vyvozovat své hodnoty a návrhy zákonů resp. jejich rušení jako reakci na chování církví, které se nedrží svých hodnot jež jsou morálně velmi přísné, protože jejich nároky jsou stále ještě legitimní z pohledu zákonů státu. Závěr - hanba nám církvím, že toužíme po majetku a ne službě a smíru s druhými. Ale kdo chcete hodnotit: zvaž, podle čeho soudíš a zda není lepší si zamést před vlastním domem a jít církvi vzorem.

Tomáš Plechatý

+2/0
2.7.2012 17:53

Sekac

Svatá pravda

Naprosto přesné - KARMA

+2/0
27.6.2012 10:51

hovn

Jestli se nepletu,

tak tento člověk jezdil v devadesátých letech do USA a vykládal našim amigrantům, že utekli zejména z ekonomických důvodů a že je tady zas tak moc nepotřebujeme - prostě duševní gigant.

+3/0
26.6.2012 12:41

pakoss

Re: Jestli se nepletu,

kdyby se byl alespoň v USA naučil být pravým konzervativcem.....;-(

on ani nechápe význam toho pojmu v celém jeho kontextuRv

Nějak mám pan Payne myšlenkově ustrnul.....

Jsem přesvědčen, že svými postoji - viz třebas na tomto jeho blogu - mnoho voličů pro svoji Stranu svobodných občanů neposbírá. Mne totálně odradil:-)

+1/0
26.6.2012 17:23

Pavel Brno po druhém smazání

Re: Jestli se nepletu,

Svobodní nejsou konzervativci a ani jimi být nechtějí, takže kdo je mimo mísu? ;-D

0/0
8.7.2012 10:20

pakoss

A tenhleten populista a "mravokárce" byl politikem !!

nenávist a manipulace z vašeho článku jenom kapají, stydím se za vás a je mně z vás smutno, zklamal jste mne, pane Payne Rv!

+3/0
26.6.2012 12:22

milan166474

Re: A tenhleten populista a

Hezky to napsal že?:-)[>-]

+2/0
26.6.2012 14:02

pakoss

Re: A tenhleten populista a

jo, hezky to o sobě napsal.... "místopředseda Strany svobodných občanů".....

Podle blogového příspěvku pravý konzervativec.....;-D;-DRv

Alespoň člověk ví - kvůli výlevům takových jako on - koho nevolit.Rv:-)

+2/0
26.6.2012 14:15

Pavel Brno po druhém smazání

Re: A tenhleten populista a

A jaký je Váš názor na téma restitucí? Nechcete něco prozradit?  Ale kdepak, typický panbíčkářek to nedělá, že.

0/0
8.7.2012 10:24

jendazmoravy

Ulevilo se Vám?

Autore, ta nenávist je strašná. Kéž by se Vám aspoň ulevilo po napsání takovéhoto článku.

+3/0
26.6.2012 9:32

milan166474

Re: Ulevilo se Vám?

Nenávist ke zloději je pozitivní .Nazdar:-)[>-]

+2/0
26.6.2012 14:05

pakoss

Re: Ulevilo se Vám?

nenávist ke komukoli není pozitivní.

Nenávist není pro rozumné lidi, ale pro omezence

+1/0
1.7.2012 9:06

Pavel Brno po druhém smazání

Re: Ulevilo se Vám?

Máte hezký nick. Alespoň  v tomto jste poctivý.

0/0
8.7.2012 10:26

joserpor

Autor má krátkou paměť

Osobně jsem zažil ideologické výplachy mozků reálného socialismu. Pro něj byly největší nepřátelé , hodni nejhlubší nenávisti, imperialisti z Wall Streetu  v čele s prezidentem Eisenhauerem, němečtí revanšisté pod vedením Konráda Adenaura, šlechta, a katolická církev řízená z Vatikánu. To se lidem v české kotlině tak zažralo pod kůži, že s několika korekcemi tato nenávist je převažujícím ideologickým přesvědčením i dneska.

Okradenému nic nevrátíme, protože my to potřebujeme, zvláště když on musí žít v chudobě.

Jenže, jak vyplývá z posledních projevů ČSSD ( soudruh Sobotka), jde o to, že se levice bojí, ne že církev zbohatne, ale , že se zvýší její ideologický vliv - a kdo nás potom bude volit ?

Jsem pro aby levice co nejdříve vládla, včetně toho, že zajistí dopravu pečených holubů do úst věšiny jejích potenciálních voličů, tak jak o tom tito voliči sní a počítají s tím. To pak bude mela !

+4/0
25.6.2012 21:05

Ignatio

Re: Autor má krátkou paměť

Dodneška jsem si myslel, že J. Payne je konzervativní politik a nikoli levicový populista s proticírkevními předsudky. Ti určují, kdo smí mít majetek a kdo ne. Ti se rádi inspirují husitským revolučním hnutím, které vrhlo naši zem nadlouho do chaosu. Pokud chce některým věřícím určovat, jak mají chápat Kristova slova o majetku, tak je jistě nejdřív sám vzal doslova: prodej všechno, co máš a rozdej chudým. Asi nic neví o klášterech, jejichž obyvatelé majetek nehromadili pro sebe, ale používali jej pro ty, kterým pak pomáhali. Jinak odluka přece neznamená, že stát a Církev nebudou mít nic společného, ale že už konečně přestane podivný stav, kdy stát platí kněze, protože Církvi sebral to, co sloužilo pro její materiální zajištění. Domníval jsem se, že jako křesťan budu moci volit SSO, s takovými lidmi ovšem ne.

+6/0
25.6.2012 21:27

Camino.

Re: Autor má krátkou paměť

Poradce presidenta?V jine zemi byste asi tuto pozici po napsani takoveho blogu okamzite musel vzdatRvRvRv

+4/0
25.6.2012 22:04

Ladislav Jílek

Re: Autor má krátkou paměť

Myslel jsem, že autor má nějaké zkušenosti s praktickou politikou, článek však ukazuje na člověka - fantastu. Církve spravují nespočet kostelů, většinou jde o kulturní památky. Jejich údržba a třeba jen zabezpečení proti zlodějům stojí pěkné peníze. Autor jistě doporučí: Modlit se za zloděje, aby nevykrádali kostely, to bude snadnější než nějaké technické zabezpečení.

Jen tak namátkou: V mém okolí je biskupské gymnázium, útulek pro bezdomovce a ubytovna pro svobodné matky (beznadějně plná), vše provozované církvi. Co s tím? Zrušit? I když ta církevín gymnazia patří k nejlepším?

+4/0
25.6.2012 22:34

Pavel Brno po druhém smazání

Re: Autor má krátkou paměť

Kde je ta ubytovna pro svobodné matky? ;-)  Pár bych jich zasponzoroval :-P

0/0
8.7.2012 10:41

Ladislav Jílek

Re: Autor má krátkou paměť

Omlouvám se, byl jsem na dovolené. Ten dům, myslím že se jmenouje Dům pro matky v tísni nebo podobně, má webové stránky:

http://www.sestrydobrehopastyre.cz/?page_id=36 

a starají se o něho Sestry dobrého pastýře.

0/0
8.7.2012 21:32

Pavel Brno po druhém smazání

Re: Autor má krátkou paměť

Až tak je církev mocná? 8-o Já jsem ateista a nechápu, proč bych měl jakkoli podporovat tento druh zájmového kroužku! Náboženství - obzvlášť křesťanství, je přežitek z pravěku. Kdyby Buddhismus vynechal reinkarnaci, jednalo by se o reálné pochopení etologie Člověka.  Payne má pravdu především v tom, že si tou restitucí v obrovském rozsahu  pro malé procento občanů ČR církve vykopaly hrob. :-)

0/0
8.7.2012 10:38

rudaz

Re: Autor má krátkou paměť

Diskutujme zde o myšlenkách a skutcích, nikoliv lidech.

No a jakou měl myšlenku, tedy představu o církvi J.Kristus? Viděl ji majetnou, s luxusními příjmy? Nikoliv. Více na www.hcjb.cz a články v "Zápasu o duši" tamtéž. Nebo redakci napište a uvidíte, co se všechno dozvíte...R^

+1/0
25.6.2012 22:31

Ignatio

Re: Autor má krátkou paměť

Prosím o dokladování vašeho přesvědčení o tom, že Kristus požadoval chudou Církev. Ano, vyzýval jednotlivce k chudobě, a to platí dodnes pro každého jednotlivého křesťana. Ale má být chudá církevní škola, nemocnice? Do takové bych pak tedy nešel... Mnozí naši předkové darovali v dobré víře Církvi část svého majetku, aby sloužil těmto účelům. Teď chcete o tomto majetku prohlásit, že má patřit státu?

+4/0
25.6.2012 23:01

PeTaX

.

R^

+2/0
25.6.2012 19:29

petrph

myslíte to dobře, ale zapomněl jste na jednu věc

Stát totiž tu odluku církve od státu naplánoval na 30 let-ještě 30 let budou církve dostávat od státu-ještě vedle splátek jejich restitucí úhrady svých platů a nákladů (pomalu snižovaných o 5%]. -až potom k té odluce dojde a bude moci dojít na Vámi navrhované body. I to se Kalouskovi "podařilo", že by to ani Borgia lépe nevymyslel...

+2/0
25.6.2012 19:13

Jiří Payne

Re: myslíte to dobře, ale zapomněl jste na jednu věc

Já nevidím v návrhu zákona žádnou podmínku, že by k odluce mělo dojít až za 30 let, klidně se může udělat příštrí rok. Ačkoli si prý na tím lámali hlavy, jak to zařídit, ono to prostě nejde. Vláda, která bude mít většinu, tak prostě může změnit co bude chtít. Když se dělají zákony tak, že je pro ně jen náhodná většina, tak se musí počítat s tím, že se mohou hned po příštích volbách snadno měnit.

0/0
25.6.2012 19:36

petrph

Re: myslíte to dobře, ale zapomněl jste na jednu věc

Ale ta podmínka v tom zákoně je , právě tím že stát formuluje že ještě  po 30 let bude platit církvím jejich náklady,čili tím vlastně tu faktickou odluku znemožňuje.I kdyby jí chtěly příští vlády zákonem změnit, tak by narazily na to že církve - přes své mezinárodní centrály na nás podaly arbitráž.

A bohužel, většina věcí co navrhujete pak nepatří ani pod odluku s církvemi, ale na svobodu náboženského vyznání-a to bude muset stát umožnovat a financovat i dál..

+1/0
25.6.2012 19:48

korado

Re: myslíte to dobře, ale zapomněl jste na jednu věc

Stát každému komu vracel majetek zároveň poskytl náhradu za zničený majetek. Stejně tak to poskytuje církvi. Neznám přesně částku, kterou má stát zaplatit církvi za zničený majetek, ale je to v řádu několika miliard. Stát se s církvi dohodl, že ji to bude splácet těch 30let a do té doby bude platit církvi provoz

+5/0
25.6.2012 20:33

pakoss

Re: myslíte to dobře, ale zapomněl jste na jednu věc

tenhle mimoň to nepochopí.....Rv;-)

0/0
1.7.2012 13:13

pakoss

Re: myslíte to dobře, ale zapomněl jste na jednu věc

pane politiku Payne, politický cestovateli, věnujte se práci pro vaši stranu, jíž jste místopředsedou, jak sám píšete.... Vaše názory v tomto blogu prezentované jsou šokující pro člověka, který je ve vedení konzervativní strany.

Spravedlnost vám zjenvě nic neříká,

mně zase neoslovuje vaše strana - a to díky vám a tomuto vašemu blogovému příspěvku.

Středoškolští studenti mají větší znalosti než vy, měl byste spíš mlčet než psát takové "kraviny", jak jste zde předvedl.

Hanba vám.

0/0
1.7.2012 13:12

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Najdete na iDNES.cz